Różnice w temperamencie seksualnym 0
Różnice w temperamencie seksualnym partnerów...

Rozbieżność libido w parze.

Różni ludzie różnie podchodzą do spraw seksu w związku, ale warto przyjąć, że jednak seks jest formą komunikowania się w relacji: ma funkcję budującą więź między partnerami, jest sposobem pokazania uczuć do drugiej osoby. Patrząc na to z tej perspektywy, różnice w temperamencie seksualnym mogą stanowić duży problem w parze.
 
Jeśli spotyka się mężczyzna, który chce uprawiać seks kilka razy w tygodniu i kobieta, która ma ochotę na seks najwyżej raz w miesiącu, to ta rozbieżność między ich potrzebami powoduje mnóstwo nieporozumień, napięć i frustracji po obu stronach.  

Jak to jest u kobiet?  Na początku związku, kiedy ochota na seks z zasady jest większa, ona godzi się na te częstsze kontakty seksualne. Ale w pewnym momencie nie jest już w stanie dotrzymać kroku mężczyźnie. To z kolei wywołuje frustrację i poczucie niezaspokojenia po stronie mężczyzny. W rezultacie wybuchają kłótnie, narasta u obu stron poczucie niezrozumienia, a nawet krzywdy.

Taka sytuacja może być też odwrotna, że to kobieta ma potrzebę częstszego seksu a mężczyzna mniejszego. Sytuacja, w której mężczyzna odmawia seksu może być związana z dysfunkcjami seksualnymi, które wywołują u niego wstyd. Może to być też efekt zaburzonej sfery emocjonalnej w związku i masa nierozwiązanych konfliktów, które wprowadziły blokadę po stronie mężczyzny.
 
Co z tym zrobić? Jak sobie poradzić z tak dużym problemem?
Choć to nie jest czasami łatwe zawsze warto spróbować zacząć rozmawiać o tym. I tu ogromne znaczenie ma jakość relacji, poziom otwartości na siebie, poczucie zaufania oraz wspólne radzenie sobie z problemami. Niezwykle trudne jest wzajemne obwinianie się o taki stan rzeczy, wskazywania "winnego". Jest to stygmatyzujące, budujące mury i emocjonalną przepaść. Seks to radość, seks to przyjemność, seks to zabawa... Jeśli coś się nie udaje na tym polu, może warto zacząć coś z tym robić. Jeśli po próbach samodzielnego szukania rozwiązań nie ma oczekiwanych skutków być może warto rozważyć kontakt ze specjalistą, który z boku może zobaczyć problemy niedostrzegane przez obie zaangażowane strony. A to może okazać się pierwszym ważnym krokiem ku szczęśliwemu zakończeniu :) Tego życzę :)#libido #temperament #gdyonaniechce #gdyonniechce #eduseks #porada #związek #edukacjaseksualna #para #psycholog #seksuolog #amleczko #kubek

Komentarze do wpisu (0)

Nowości
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl